Par dzīvesveidu,  Vlogi & video

Mana cīņa ar trauksmi (LAT subtitri)

1 min read

Trauksme ir tēma, par ko man ir gribējies parunāties jau sen. Galvenokārt jau tāpēc, ka ar to man ir tik fantastiski krāsaina pieredze, ka tik turies. Otrkārt, trauksme un vispār psiholoģiskās grūtības ir kaut kāds sabiedrības fantoms: visi zina, ka daudziem cilvēkiem kaut kas lielākā mērā sagādā grūtības dažas dienas vai ikdienā, bet runāties par to mums vēl ir grūti. Tieši tāpēc, kā jau vienmēr, gribu parunāties par to, par ko citreiz cilvēkiem labprātāk gribas paklusēt: par to, kā ir dzīvoties ar trauksmi. Nāc ar mani šajā 16 minūšu pastaigā pa mežu un parunāsimies par to, kā ir dzīvot ar sociālo trauksmi un kāpēc ir svarīgi rūpēties par savu ķermeni!

Vlogs šoreiz angliski, jo izveidoju to pirms digitālā detoksa laika – turpmāk gan runāšos latviski. 🙂

Vai arī tev ir pieredze ar trauksmi?

Pastāsti, kas ar to sadzīvot palīdz tev – es ticu, ka man un arī citiem lasītājiem tavs padoms ļoti noderēs!

3 Comments

 • Meitene Malvīne

  Noteikti atcerēties elpot un atgriezt sevi šeit un tagad punktā. Viens lielisks veids, kas ir noderējis, ir pārākā satraukuma brīžos nofokusēties un nosaukt 5 apkārt dzirdošās skaņas, 5 krāsas, 5 smaržas un vēl pakoncentrēties uz trauksmes fiziskajām izpausmēm. “Tā, tagad es satraucos, ko par mani citi domās, un tāpēc man sitas sirds un svīst plaukstas” bieži vien ļauj paskatīties uz lietām reāli un ja ne pilnībā iznīcināt satraukuma iemeslus tad vismaz apjaust, kas ir tas, kas notiek,un ieraudzīt paradoksus sevī, ka tas ka citi kaut ko par mani domās nav nekāds pasaules gals, bet gan normāla lieta, un ķermenis normāli reaģē uz kaut ko, kas diemžēl kļūdaini tiek uzskatīts par draudu savam pašvērtējumam. Interesantā kārtā simptomu identificēšana tos arī mēdz mazināt 🙂

  Ja tas sāk jau maksimāli traucēt lielākajā daļā dzīves un bremzē izaugsmi, tad gan jau problēmai saknes ir dziļākas un vajadzētu pamatīgaku insight no malas – psihoterapija un jēdzīga literatūra (ne positive thinking self help books, bet labāk nopietnus akadēmiķus un analītiķus), lasīt, izprast iekšējos konfliktus, vērot, sarunàties, ieraudzīt savas tumšās puses, uzņemties atbildību par saviem lēmumiem, noteikti, Bez šiem es nebūtu ne uz pusi tik drosmīga un gatava izmēģināt dzīvi, kā šobrīd. “Atsķirība starp bailīgo un drosmīgo nav viss tajā, ka drosmīgajam nav bail, bet gan tajā, ka drosmīgais savas bailes pārvar”. Lai krāšņš ceļš!

  P.s. šajā kanālā ir duperdaudz brīnišķīga materiāla, arī par trauksmi: https://m.youtube.com/channel/UC7IcJI8PUf5Z3zKxnZvTBog

  • Sintija from Restart the show

   Cik forši, ka tev izdodas sevi pārliecināt par pretējo, apzināti domājot par fiziskajām izjūtām no trauksmes! Man gan reizēm, tās sajūtas apzināti piefiksējot, rodas vēl lielāka trauksme 🙂 Paldies par ideju par 5 skaņu, krāsu u.c. pamanīšanu un nosaukšanu – par šo vēl nebiju iedomājusies, bet kādu reizi mēģināšu pielietot!

   Un liels high five par The School of Life! Tas ir viens lielisks kanāls!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *